11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , , , ,

Umeblowanie kącika dla chłopca stawia przed nami całkiem inne oczekiwania niż pokój dziewczynki. Przede wszystkim, różnice tyczą się barw, na jakie się decydujemy. Pokój chłopca raczej rzadko malujemy na różowy kolor, zdecydowanie częściej na niebiesko. Na podłodze doskonale sprawdzi się dywanik imitujący drogi miasta. Na takim dywanie dziecko w szybki sposób nauczy się zasad poruszania się po jezdni, spędzi świetnie czas na zabawie małymi autkami, a mięciutki dywan uspokoi wnętrze i ochroni stópki przed chłodem. W pomieszczeniu dziecięcym bardzo istotną rolę odgrywa oświetlenie. Pokój ma być jak najjaśniejszy, ale powinna być też opcja przyciemnienia go np. przez spuszczenie rolet, gdy maluch będzie zasypiać. Ozdoby do pokoju także pełnią ważną rolę, nie możemy jednak dopuścić do przesady. Za wielka liczba bibelotów da poczucie chaosu i nieporządku i na pewno nie spowoduje pozytywnie na samopoczucie dziecka. Pokój dziecka powinien się podobać przede wszystkim samemu dziecku. A więc zanim zdecydujemy się na ostateczne urządzenie jego królestwa, możemy przyjrzeć się dziecku, jego reakcjom na różne kolory, barwy czy odcienie. Możemy zaobserwować, jakie postaci z bajek wywołują u niego największe emocje, których bohaterów darzy największą sympatią. To może nam pomóc w doborze zdobień i bibelotów, które będą się dziecku podobać. Nie przekreślajmy też odważnych rozwiązań. maluchowi podoba się namiot na środku pokoju? Czemu nie! okres dzieciństwa to czas spełniania marzeń i wyobrażeń, nigdy nie nadarzy się odpowiedniejsza okazja niż właśnie te najmłodsze lata życia. Jedną z zasad przy aranżacji wnętrza jest wybór jak największej liczby uniwersalnych rozwiązań. Preferencje i zdanie dziecka odmienia się niezwykle szybko, nie wspominając już o przemianach jego potrzeb razem z wiekiem. Nie potrzeba więc płacić dużej ilości pieniędzy na meble z najmodniejszej kolekcji, bo za za jakiś czas maluchowi nie będą się już one podobać. Najlepiej więc będzie wybrać uniwersalny kolor ścian, do którego najłatwiej będzie za jakiś czas dobrać inne dodatki. Zaoszczędzimy w taki sposób czas i gotówkę na malowanie pokoju. Doskonałe barwy to biel, szarości i delikatne pastele. Te barwy uspokajają, relaksują i wywołują ogromną przyjemność, a do tego pasują bezproblemowo do każdej stylizacji. Przy urządzaniu pokoju dla malucha należy wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem malowania ścian upewnijmy się, że farby posiadają niezbędne atesty, podobnie jest z elementami wyposażenia. Niedopuszczalne są ostre krawędzie czy kanty, na których dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Pokój dla noworodka meblujemy zwykle tak, by to nam, rodzicom było komfortowo, noworodek bowiem nie umie nam pomóc w urządzeniu pokoju. Pokój starszego dziecka jednak powinien być urządzony zgodnie z preferencjami i preferencjami malucha. Dorosłe osoby mają zupełnie odmienne wyobrażenie na temat aranżacji wnętrza niż maluchy, powinniśmy więc zdawać sobie sprawę sprawę, że to, co idealnie i elegancko prezentuje się w salonie czy sypialni, w pokoju dziecięcym całkowicie nie spełni swojej roli. Powinniśmy w pierwszej kolejności zrezygnować z wszelkich ciężkich szaf, które przytłoczą pokój młodego człowieka, wizualnie go pomniejszą i sprawią, ze będzie ponury i smutny. W pokoju dziecinnym powinno być radośnie, warto więc zdecydować się na lekkie meble w ciekawych, niebanalnych kształtach, które na pewno wyróżnią pokój naszej latorośli i wywołają na jej twarzy uśmiech. Pomysłowy pokój pozwoli na szybki rozwój kreatywności naszego dziecka.