Dla młodych rodziców urządzenie pokoju dziecięcego jest ważną sprawą. Wybierając łóżeczko z wygodnym materacem, muszą zatroszczyć się o ochronę delikatnej skóry dziecka. Wybór właściwej pościeli musi być ukierunkowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce desenie animowane, ale przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo. Najlepsza jest rzecz jasna pościel z bawełny. Musi być jednak wysokogatunkowa i wykazywać się antyseptycznością, ponieważ skóra maluchów jest podatna na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najodpowiedniejszy dla skóry malucha
Wysoko gatunkowa bawełna daje możliwość skórze oddychać dlatego nie pojawiają się owrzodzenia. Polepsza to także znacząco jakość snu, który jest podstawą rozwoju w przypadku najmniejszych dzieci. Kołdra i poduszka najlepiej aby miały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Nadaje się zarówno na gorące jak i zimne noce. Nie deformuje się i nie podrażnia skóry.

Dopasowanie pościeli pomocnej zasypianiu
Pościel dobrana do zainteresowań maluchów, np. z ukochanymi bohaterami bajek, sprawia, że chwila zapadania w sen jest dla nich przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Dzieci, zwłaszcza małe nierzadko mają problemy z zapadnięciem w sen, dobrze więc tą chwilę im jak najbardziej ułatwić, zapewniając zasypianie z ukochanymi postaciami z bajek widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, bohaterowie Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta z popularnego filmu animowanego.

Aranżacja pokoju małego fana futbolu
Gdy aranżuje się pokój dla starszego dziecka można zainwestować w pościel z emblematem ulubionego zespołu piłkarskiego, która zaakcentuje aranżację pokoju małego fana futbolu. Świetnie będzie pasował także dywan przypominający trawę na boisku piłkarskim. Urządzenie takiego pokoju uzupełni Koszulka piłkarska ulubionego zawodnika zawieszona w antyramie, czy nalepki naścienne z piłkarzami. Z pokoju można uczynić również stadion piłkarski mocując na wszystkich ścianach nalepki przypominające trybuny, co w połączeniu z dywanem może prezentować się niezwykle efektownie. Niezbędnym akcesorium w takim pokoju będzie także komplet piłek.

Aranżacja pokoju amatora magii
Właściwy wystrój pokoju musi iść w parze z upodobaniami malucha. Które kształtują się już w wieku kilku lat. Jeśli zainteresowane jest magią, dobrze stworzyć mu magiczny pokój. Nie trzeba mieć do tego horrendalnych kosztów. Świetnie sprawdzą się naklejki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą dawały dodatkowe światło i tworzyły ponad to magiczną atmosferę. Można zrobić coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przyklejając ich naprawdę sporo. Do tego lampa z błyszczącymi chromowanymi częściami. Pościel może być z ukochanym bohaterem kreskówki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć także właściwych akcesoriów, takich jak różdżki, czy naklejki na ścianach, a także magiczna tablica, na której można pisać i zmazać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez czarodziejskie okulary. Elementem magicznego pokoju może być również namiot, w którym dziecko będzie miało możliwość się schować i poczuć niewidoczne.