11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Aranżacja pokoju dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Wiadomo przecież, że potrzeby dziecka zmieniają się błyskawicznie, bobas szybko staje się nastolatkiem i jego wymagania i gust diametralnie się różnicują. Dla maluchów nie tyle ważny jest styl i wystrój, co stworzenie kącika doskonałego do zabawy i poznawania interesującego otoczenia. Idealnym pomysłem będą ozdoby do pokoju nawiązujące swoim wyglądem do ulubionych bohaterów z bajek. Maluchy będą zachwycone, gdy na ich dywanie zamieszkają bohaterowie z bajek. W takim pokoju spędzanie wielu godzin każdego dnia będzie znakomitą przygodą. Przy tworzeniu wystroju pokoju dzieci warto zwrócić uwagę na kolory. Przeważać powinny kolory wesołe sympatyczne, jednak niekoniecznie intensywne. Noworodek zdecydowanie lepiej będzie się czuł w pokoju o delikatnych kolorach, które dobrze wpłyną na spokojny relaks. Pokój malucha to kącik, w którym niezwykle ważną rolę odgrywa dywan. Zwłaszcza w pokoju maluchów, które uczą się chodzić lub już chodzą, dywan będzie miejscem do zabawy, ale też amortyzację nieuniknionych przecież upadków. Poza tym przyjemny w dotyku dywan idealnie zabezpieczy małe stópki przed chłodem. Pokój jest dla malucha miejscem, w którym pielęgnuje ono swoje zdolności, kreatywność i fantazję. We własnym pokoju dziecko musi czuć się swobodnie i komfortowo, bo to właśnie w pokoju spędza ono najwięcej czasu. Jeżeli mówimy o dziecku, które już rozpoczęło naukę w szkole, warto pokój podzielić na strefę przeznaczoną do zabawy oraz strefę przeznaczoną do nauki. Pomysłowo zaaranżowany pokój dziecka będzie pobudzać wyobraźnię dziecka, wpływając na jego późniejsze umiejętności, warto więc dołożyć starań, aby pokój dziecięcy był dobrze przemyślany. Niezwykle interesującym pomysłem jest stosowanie farby tablicowej lub magnetycznej, która jeszcze bardziej rozwinie kreatywność dziecka, dając mu szansę na pełną swobodę i spersonalizowanie własnego pokoju. Aranżując pokój dla malucha powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego upodobania, a nie nasze wyobrażenie o pokoju idealnym, ponieważ w tym wypadku liczy się nie tylko styl, co kreatywność. Pokój dla malucha jest najważniejszym miejscem w całym domu. Należy pamiętać o odpowiednim świetle, które nie będzie męczyło oczu dziecka, szczególnie przy biurku. Jeżeli do pokoju dziecka planujemy wstawić stoliczek, trzeba zwrócić baczną uwagę na fotel, które nie będzie krzywiło pleców malucha oraz które ukształtuje w dziecku prawidłową sylwetkę. Wystrój dziecinnego pokoju w przeważającej mierze zależy od wieku dziecka, warto więc postawić na jak najwięcej dodatków uniwersalnych, które będą mogły służyć w pokoju przez długi czas, również kiedy maluch stanie się starsze. Wystrój pokoju dla malucha może okazać się fantastyczną zabawą, trzeba jednak podejść do tego z właściwym nastawieniem i pozytywnym nastawieniem, a przede wszystkim z kreatywnym pomysłem. Radość dziecka z pewnością nam zrekompensuje wszelki wysiłek. Pokój urządzony z pomysłem pozwoli na przystosowanie go do potrzeb dziecka bez żadnego ograniczenia wiekowego. Z czasem wystarczy tylko odrobinę zmienić wystrój czy kolorystykę wnętrza, by pokój ciągle spełniał swoje zadania, również wtedy, gdy nasze dziecko z małego niemowlaka stanie się wymagającym nastolatkiem.