11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Przyjście na świat dziecka to spektakularny okres w życiu rodziców, który obfituje w dużo przyjemności, jednakże i stresu. Większa część osób, już przed urodzeniem się dziecka wyposaża pokoik, przede wszystkim w trakcie trzeciego trymestru, niemniej jednak są dodatkowo tacy, jacy wierzą w przesądy, że nie powinno się pozyskiwać mebelków przed narodzinami. Tak na prawdę nie ważne, którym rodzajem rodzica jesteś, ważne abyś tak umeblował pokój dziecinny, aby był on komfortowy i bezpieczny.

Noworodek większość czas przesypia, dlatego że właśnie spanie stymuluje jego rozwój w znacznej mierze. Trzeba w następstwie tego zadbać, aby dziecko bez trudności zasypiało oraz nie budziło się niewyspane. Jak uwidoczniają badania, dzieci, które poprawniej śpią, szybciej się kształtują. Zatem serduszkiem pokoju dziecięcego powinno być łóżeczko. Na rynku istnieje szeroki wybór tego rodzaju produktów, pożądane byłoby skusić się na model, który ma certyfikaty bezpieczeństwa i sporządzony jest z nietoksycznych półproduktów, jakie na domiar tego nie uczulają. Wart uwagi jest także materac, tutaj nie można oszczędzać, kupując np. z drugiej ręki, dlatego że zgodnie z opiniami badaczy dzieciaki śpiące na starych i przestarzałych materacach nagminniej umierały z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Wskutek tego najlepiej wybrać model materaca, który zapobiega uduszeniu się nawet w sytuacji, kiedy dziecko obróci się na brzuszek. Wszystkie mamy chcą, aby i dzieci miały jak najprzyjemniejszy sen, stad nabywają mnóstwo poduszek, kocyków oraz pościeli do łóżeczka, a to nie potrzebne. Maleństwo powinno spać tylko na materacu, bez bezcelowych dodatków, aby zapobiec możliwości uduszenia się.

pomieszczenie dla noworodka ma obowiązek posiadać mebelki, należałoby wybrać tworzywa, które są przebadane oraz nie posiadają ciętych krawędzi, o jakie dziecko mogłoby się uderzyć. Pożądane byłoby zdecydować się na meble dedykowane dla noworodków, w skład których wchodzi komoda oraz komplet półek z głębokimi szufladami. Nieodłącznym elementem umeblowania tego pokoju powinien być przewijak, jaki posiada zapobiegawcze barierki, które zapobiegają upadnięciu dziecka w sytuacji, podczas gdy jego rodzicielka sięga np. po pieluszkę. To zaledwie koszt w przypadku najprostszych modeli wynoszący zaledwie w przybliżeniu 200 zł. Pożądane byłoby także zadbać o sympatyczne oświetlenie. Tutaj najlepszą możliwością są bezpieczne żarówki, które posiadają atesty fotobiologiczne i nie eksploatują delikatnego wzroku szkrabów. Jako, że pokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny nie można zapomnieć o miejscu dla matki, gdzie może przykucnąć i w spokoju a także ciszy nakarmić maluszka. Przetestuje się np. fotel uszak, jaki posiada wysoki podgłówek. W tym miejscu najlepiej kupić wariant z niegłębokim siedziskiem.
W samej rzeczy nie bez znaczenia są także kolory ścian. zaleca się nabywać ciężkich intensywnych kolorów, jakie obciążają wzrok dziecka. Tutaj najpewniejszym rozwiązaniem są standardowe biele, ecru a także sympatyczne róże, zielenie oraz błękity. pokoik dzieciaka musi posiadać też nawilżacz powietrza, w szczególności potrzebny jest zimą, kiedy nagrzewa się miejsce zamieszkania, co sprawia, ze powietrze jest suche. Zabawki dla noworodków nie są jeszcze tak konieczne, nie można rozmieszczać ich w łóżeczka, o ile już decydujemy się na nie musimy zakupić takie modele dedykowane do danego wieku.