11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Zorganizowanie pomieszczenia dziecka w żadnym razie nie jest bezproblemowym zadaniem i czasami nastręcza wielu kłopotów. Sytuacja jest o tyle banalna, że w przypadku noworodków należałoby zadecydować się na ergonomiczność i bezpieczeństwo, a estetyka może odejść na dalszy plan. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak bezproblemowo, w szczególności wobec tego, kiedy zaczynają mieć osobiste zdanie i opinie. Niewątpliwie wskazane jest, a wprost powinno się ozdabiać pokój pospołu z dzieckiem i pozwolić mu na osobiste wybory, z pewnością rodzic ma obowiązek sprawdzać sytuację oraz zapobiegać złym wyborom. O ile maleństwo może wybrać kolor ścian, czy swoje biurko, tak rodziciel powinien sprawdzić czy ma ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku warto wybrać się do sklepu meblowego, który oferuje mebelki skonstruowane do konkretnej grupy wiekowej. Należy zdecydować się na modele, jakie posiadają zaokrąglone i łagodne granice, co zapobiega cięższym animozjom. Wszystkie komplety mebli powinny być skonstruowane z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów. Jak wiadomo sen służy rozrostowi w związku z tym, jest konieczne wybrać takie łóżko, które będzie i bezpieczne oraz komfortowe.

Pokój dla dziewczynki
Malutkie, kilkuletnie panienki niezmiernie często lubią bawić się w księżniczki i udawać osoby z przypowieści, w następstwie tego interesującym pomysłem, może być zaaranżowanie pokoiku w stylu małej królewny to znaczy księżniczki. Można tutaj wybrać delikatny róż, jako kolor ścian. Łóżko może być drewniane, z emblematem księżniczki. Istotne, aby było niskie. Wart podkreślenia jest także dobór materaca, nie powinien on być zbyt delikatny. Pościel może być także w konkretny kanon np. postaci Disneya, jaki świetnie skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pomieszczeniu przetestują się białe mebelki. Na półkach można złożyć ulubione lalki. Umiłowany miś pluszowy może zaś być usytuowany na łóżku i usługiwać jako przytulanka.
O ile przestrzeń jest rozległa, warto w niej umieścić domek dla lalek oraz namiot, który przypomina grodzisko.

Pokój dla chłopca
Wyrostkowie uwielbiają zabawy samochodzikami a także postacie z bajek, jakie są synonimem gorliwości. Kapitalnym pomysłem może być umeblowanie pokoiku zgodnie z zainteresowaniami oraz ulubionymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian zdołają być w klasycznej bieli, błękicie lub delikatnych barwach szarości. Na ścianach można powiesić plakaty z superbohaterami. O ile maleństwo interesuje się samochodami można kupić łóżko w tym kształcie. Jest to wyśmienity pomysł, jaki zagwarantuje wiele radości najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy uczęszczają do szkoły wypada zadbać w podobny sposób o wygodne biurko oraz krzesło, najlepiej nie decydować się na rodzaj obrotowy, dlatego że zamiast odpracowywać zajęcia dziecko może się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko wolno ulokować lampkę, która jest pomocna w sytuacji, kiedy dziecko chce w nocy skorzystać z łazienki. Na posadzce lepiej sprawdzi się wykładzina dywanowa, aniżeli panele, które są śliskie, przez co dziecko może bardzo łatwo splajtować. Nie przetestuje się w podobny sposób gres podłogowy, który łatwo pobrudzić, a trudniej wyczyścić. Przy planowaniu pokoiku dziecinnego należałoby nie uwzględnić umeblowanie go w konsole do gier czy komputer oraz telewizor.