Wybór zabawek do pokoju dziecka w wielu przypadkach nastręcza rodzicielom bardzo dużo trudności. Gigantyczny wybór może przyprawić o zawrót głowy. W największym stopniu zasadnicze jest, aby zabaweczki dopasowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia przesadną ich ilością oraz wybór zabawek z scharakteryzowanego materiału. Wielgachnym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. Oczywiście niesłabnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w przeróżnych rozmiarach.

Pokój dla dziecka powinien być dopasowany do jego wieku. W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć również funkcjonalnych mebli dla rodziców. Nieodzowny będzie kołysany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy komplikacjach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode rodzicielki, czyli Whisbear, zwany w podobny sposób Misiem Szumisiem. Z pluszu zabawka na baterie wytwarza wibracje, które odtwarzają oddźwięki zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niesłychanie skutecznym uspokajaczem, podczas gdy dziecko zaczyna lamentować. Wyposażone są w receptor, który po dwudziestu minutach gwałtownego wibrowania przechodzi w stan czuwania, a kiedy dziecko zaszlocha raz jeszcze zaczyna szemrać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu malucha oraz pierwsza zabawka, którą dziecko posiada przy sobie. Podczas gdy dziecko zaczyna już uchwycić, poza funkcją zasypiania, jest w podobny sposób idealny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt pozwala zaczepić go także o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask wracają także rustykalne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Wśród lalek mamy tu także niedźwiadki, króliczki, a także sofy będące równocześnie gigantyczną zabawką. Zabawki mają stereotypowe, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się również dla niezmiernie małych dzieciaków, także noworodków. Ponadprogramową atrakcją są ubranka dla laleczek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa lalka czy miś będzie znakomitym kompanem dziecka od pierwszych chwil życia.

Niezwyczajnie popularne, a również rozwijające są stereotypowe niedźwiadki, a także interakcyjne. Miś na baterię ma wbudowanych bardzo dużo trybów między innymi potrafi kalkulować, śpiewa piosenki, a również zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i sumiennie je powtarza. Przy śpiewaniu i mówieniu rusza również buzią, co jest ponadprogramową atrakcją dla dzieci.

Elementem wystroju pomieszczenia dziecka mogą być także zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego półproduktu, cieszą się coraz większą wziętością. Zarówno klocki w rozmaitych kształtach, z których można tworzyć z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko zachwycającymi zabawkami, ale również upiększą pomieszczenie dla dziecka. Ponadczasowe są również drewnopodobne konie na resorach, jakimi to bawiły się już prababcie, a prawnukom równie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabaweczek do pokoiku dziecka powinien być podyktowany nie tylko krótkotrwałą popularnością, jednakże przede wszystkim funkcjonalnością. Dobrze by posłużyły dziecku na dłuższy czas.