11 Mar Brak komentarzy admin Staszów ,

Organizowanie pokoju dla noworodków w żadnym wypadku nie jest takie bezproblemowe, jak mogłoby się wydawać. Pomieszczenie musi być użyteczne szczególnie dla rodzicielki i ułatwiać codzienną pielęgnację maleństwa. Powinno być również komfortowe dla dziecka. Na początku pożądane byłoby zastanowić się nad odcieniem ścianek, niekoniecznie powinno się ulegać schematom mówiącym o kolorze różanym dla pensjonarki oraz lazurowym dla młodzieńca. Kolory ścian powinny być delikatne i aktywizować rozwój dziecka. Należy wystrzegać się intensywnych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwony i bordowy, jakie zdołają zaburzać spokojny sen i utrudniać usypianie. Najlepiej odwołać się do psychologi barw mówiącej, że zielony odcień wycisza, a biel koi dodatkowo zapobiega lękom. Nie pożądane byłoby rozpoczynać chaosu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najistotniejsze w pokoiku dziecinnym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto oszczędzać, dlatego że jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, lub wypadnięciu. Należałoby pamiętać, że dla dziecka zdecydowanie bezpieczniejsze jest spanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przygnieść. jest konieczne zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają modyfikowaną wysokość. Wyższe rozłożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy lamentują, aczkolwiek niższe złożenie gwarantuje bezpieczeństwo. Pod warunkiem że zarządzasz wyższym budżetem możesz zdecydować się na łóżeczko z wspomagającą alternatywą bujania, w innej sytuacji możesz po prostu kupić kołyskę. Istotnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym prototypem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
W szczególności w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele wybierają oryginalne meble, które mają ultra nowoczesne kształty, aczkolwiek nie są praktyczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najważniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie przegródki, które pomieszczą ubranka a także akcesoria. Materiały z których skonstruowane są meble muszą mieć certyfikaty jakości wydane przez UE. Z kolei na półkach można ulokować kosmetyki a także pieluszki, które będą wiecznie pod ręką.

Wystrój pomieszczenia dzidziusia- fotel huśtany
Dzidziusie często posiadają kłopot z usypianiem i jeżeli nie są przenoszone na rękach zawodzą. To może być dostatecznie ambarasujące i męczące, wskutek tego można zdecydować się na stołek bujany, w którym matka może spokojnie tulić dziecko w ramionach, a również nakarmić. Pożądane byłoby wybrać wariant z podnóżkiem i niespecjalnie głębokim siedziskiem, żeby uprościć wstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest również puszysta poduszka oraz modelowane oparcie, które zapobiegają bólom.

Jeżeli pokoik posiada gigantyczne okna rodzic powinien zamontować rolety, tak aby promienie słońca nie denerwowały delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znaleźć się z pomieszczeniu jest oczyszczacz powietrza a także jego nawilżacz.