Nierzadko mając dzieci w podobnym wieku organizujemy im wspólny pokój. Zwykle wszystko kupujemy to samo, ale razy dwa. Jednak kłopoty się zaczynają, kiedy dochodzimy do zagadnienia zakupu łóżka lub łóżek. Bo co będzie w takiej sytuacji najwłaściwszym wyborem? Zadanie niełatwe, gdyż nasze pociechy będą rosły, a z biegiem czasu również ich spojrzenie na tę kwestie może ulec zmianie. Na wybór ma wpływ przede wszystkim wiek dziecka. Faktem jest, że każde z nich chciałoby mieć łóżko piętrowe. To marzenie nierzadko dotyczy każdego z nich bez względu na to czy posiada ono brata lub siostrę czy też nie. Niezwykle często rodzą się jednak kłótnie w trakcie ustalania kto ma spać na piętrze. Z każdym rokiem będzie się to zmieniało. W czasie, kiedy nasze dzieci będą dorastać już nikogo nie będzie bawiło wspinanie się po drabince do łóżka. A pełni ono nie tylko jedną rolę. Łóżko dla dzieci to nie tylko kąt do spania. To właśnie tutaj z przyjemnością czytamy książki czy po prostu odpoczywamy. Oprócz wieku naszych pociech ważna jest również powierzchnia, jaką dysponujemy. Nie możemy postawić dwóch łóżek i odebrać tym samym miejsca do zabawy i edukacji. Wtedy to łóżko piętrowe wydaje się najlepszym rozwiązaniem. W takim przypadku musimy dobrze rozważyć kwestię aranżacji pokoju i rozejrzeć się dookoła. W sklepach znajdziemy jeszcze inne możliwości. To łóżka, które przypominają łóżka piętrowe, ale… Tylko na górnym poziomie mamy łóżko dla dzieci, a pod nim zazwyczaj jest biurko. To również odpowiednie rozwiązanie dla jednego potomka. Nie ma zatem wątpliwości, że mnóstwo problemów wyjaśnia się samo, gdy dysponujemy niewielką powierzchnią. Tym bardziej jeśli ma mieszkać tam rodzeństwo. O ile dzieci same są chętne to łóżko piętrowe jest wręcz wspaniałym wyborem. Mając jednak do dyspozycji więcej miejsca starajmy się namówić dzieci do oddzielnych łóżek. Idealnie byłoby kupić już takie przypominające rozmiary dla dorosłych które są łóżkami klasycznymi. W takiej sytuacji nawet podczas przeprowadzki do innego pokoju czy biorąc pod uwagę chociażby biegnący czas takie łóżko będziemy mogli zatrzymać i dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Wymieniać będziemy mogli tylko materac. W ogólnym rozrachunku trudno określić jednoznacznie, które rozwiązanie jest najodpowiedniejsze. Każda sytuacja znacząco się od siebie różni. A zwracamy przede wszystkim uwagę na – wiek dzieci, metraż pokoju oraz finanse. Właściwie więcej niewiadomych zaczyna się pojawiać w przypadku dysponowania większym metrażem. Prawda jest taka, że mając mieszkanie w bloku wybieramy zwykle łóżko piętrowe, a dopiero z czasem zaczynamy myśleć co dalej. W natłoku tych wszystkich wątpliwości pamiętajmy o wygodzie, komforcie i prywatności naszych dzieci. Aranżacja pokoju dla rodzeństwa nie jest łatwą sprawą. Na szczęście w dzisiejszych czasach w sklepach dostaniemy wiele ciekawych rozwiązań, które możemy wprowadzić w swoich czterech kątach. Jakby nie było każda z powyżej opisanych opcji ma swoje plusy i minusy. W poszukiwaniu idealnych łóżek dla naszych dzieci nie zapominajmy o ich preferencjach. Szczególnie jeśli są to kilkulatki. Warto przyzwyczaić je do samodzielnego spania w swoim ulubionym łóżeczku.