11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , , ,

Jednym z najważniejszych zakupów jakie będziemy robili dla naszej pociechy jest wózek. Musi on spełniać kilka wymagań – musi być w głównej mierze bezpieczny, ale także wygodny dla naszego dziecka i oczywiście użyteczny. Zwykle na samym początku jesteśmy zdecydowani, że chcemy kupić wózek, ale jaki? Wózki dla dzieci to niezwykle szeroki asortyment. Przechodząc do detali zauważymy, że dostępne na rynku są takie wózki jak gondola czy spacerówka. Poza tym coraz większa liczba producentów kieruje się na coraz popularniejsze wózki wielofunkcyjne. Jeśli na świat mają przyjść bliźniaki na pewno interesować nas będą wózki bliźniacze. Na co zatem zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Zanim przejdziemy do szczegółów trzeba przybliżyć sobie charakterystykę każdego z nich. Na początku kupujemy tzw. wózki gondola. To wózek w sam raz dla niemowlaka, gdyż jest wyposażony w komfortowy materac. Dziecko nie ma możliwości z niego wypaść – owe wózki dla dzieci są dobrze zabudowane po bokach. Jednak takie wózki są odpowiednie do 6-7 miesiąca życia dziecka. Gdy zaczyna ono siadać, w takim wózku nie jest już mu wygodnie i przede wszystkim przestaje być już dla malucha bezpieczny i trzeba wymienić je na spacerówkę. To już dużo lżejszy wózek, w którym maluch może zarówno siedzieć jak i leżeć. Wózki 3w1 czy 2w1 łączą wózek gondolę z wózkiem spacerowym i czasami fotelikiem samochodowym. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania kilku wózków. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wielkość. Jako rodzice mamy obowiązek dbać o prawidłowy rozwój naszego maluszka. Tak więc wózek nie może być zbyt mały. Zwykle przyjmuje się, że dzieci używają wózka do ok. 3 roku życia. Kupując zatem wózek wielofunkcyjny powinniśmy mieć pewność, że musi być on odpowiedni zarówno dla niemowlęcia jak i starszego dziecka. Zanim nabędziemy ten najlepszy wózek dla dziecka dobrze by było zapytać się również o gratisy. Często nie robimy tego, a szkoda. Nierzadko możemy otrzymać w cenie torbę na dodatkowe akcesoria czy osłony przed słońcem, itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy zaoszczędzone pieniądze. Ostatnią jedna z ważniejszych kwestii są atesty. Nie zapominajmy, że dzieci są bardzo ciekawe otoczenia. Musimy im stworzyć możliwie jak najbezpieczniejsze miejsca do odpoczynku czy zabawy. Dobrze zatem zapytać sprzedawcy o atesty do interesującego nas wózka. Na koniec omówimy coś co wydaje się, że w dzisiejszych czasach jest najistotniejsze – wygląd wózka. Wychodząc na przechadzkę musimy być modni. Oczywistym jest, że to jak wygląda wózek jest istotne, ale z pewnością nie najistotniejsze. Jeśli jednak posiada on właściwe atesty i będzie komfortowy dla naszego maleństwa możemy wybierać pomiędzy różnymi wózkami. Są one dostępne prawdopodobnie w każdym możliwym odcieniu. Możemy spotkać wózki w danym stylu. Odpowiadając sobie poniekąd na wyżej wymienione pytania, kwestie możemy szybko znaleźć właściwy wózek. Dobrze by spożytkować na to nieco czasu, aby w sklepie nie czuć się zdezorientowanym. Zwykle wybierając się tam bez przygotowania wydaje się nam, że nabycie tego jedynego idealnego wózka jest wręcz nieosiągalny. Nie jest to do końca prawdą. Znając swoje potrzeby, swojego malucha możemy taki wózek nabyć w szybkim tempie.