11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Zaaranżowanie pokoju dziecka nie jest łatwym zadaniem. O ile niemowlak nie ma jeszcze swoich preferencji i to rodzice zgodnie ze swoimi preferencjami aranżują jego pokój, o tyle w przypadku starszych dzieci trzeba już brać pod uwagę jego zainteresowania i upodobania. Ważnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jaki rodzaj zabawek kupić do pokoju noworodka?
W chwili obecnej panuje trend na naturalne materiały. Rodzice chętnie więc nabywają drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Idealnym wyborem bez wątpienia jest koń na biegunach, który pełni rolę nie tylko zabawki, ale jest ślicznym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Oczywiście bardzo małemu dziecku jeszcze nie posłuży, dlatego poza tym dobrze jest wybrać również pluszaki w czarno-białych barwach. Będzie to ciekawy i dobry wybór dla niemowlaka, któremu powinno dostarczyć się wielu bodźców do prawidłowego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi świat w czarno-białych kolorach. Niezastąpionym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą niemowlę będzie miało możliwość patrzeć. Można ją nakręcić dzięki czemu dziecko będzie wodzić za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać melodyjki, które pozwolą maluszka ukoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju starszego dziecka
Kupno zabawek do pokoju kilkuletniego dziecka bez wątpienia trzeba już z nim skonsultować. Dobrym pomysłem będą duże lalki, które można ustawić w rogu pokoju lub na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest bardzo atrakcyjna i pluszak zwykle towarzyszy mu, kiedy kładzie się spać. Dobrze jest zainwestować także w kosze, w których będzie można je przetrzymywać, zwłaszcza gdy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor ścian czy też pomalować, gdy wykonane są np. z wikliny. Będzie to także idealny gadżet, który pozwoli nauczyć dziecko sprzątać po sobie po zabawie.

Zabawka dla miłośnika przygód
Jeśli ma się dość sporo miejsca można kupić również namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci uwielbia zakamarki i krycie się, dlatego będzie to dla nich świetna zabawa. Dziecko będzie miało możliwość tam ułożyć swoje pluszaki oraz autka albo lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo albo też rodzica, ponieważ namiot jest przestronny. Latem można go również rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość przebywać w czasie gorących dni.

Zabawki przede wszystkim mają za zadanie rozwijać, z tego powodu dobrze zdecydować się na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których nadmiar może też okazać się rozkojarzający dla dziecka. Warto kupić te konstrukcyjne, które umożliwiają ćwiczenie kreatywnego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Tradycyjne Lego albo też klocki drewniane będą wspaniałym dodatkiem do dziecięcego pokoju, pomagają tworzyć więź z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najważniejsze by kupować takie, które dostosowane są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej użyteczny do dziecięcego pokoju, ponieważ wszystko będzie pod ręką a ponadto dziecko samo będzie mogło wkładać do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o własne przedmioty.