11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Małe dziecko w swoim pokoju spędza bardzo dużo czasu. To tam bawi się i śpi, dlatego dobrze jest spędzić nieco czasu i urządzić je tak, by było odbiciem jego charakteru i pasji. Maluchy już od najmłodszych lat artykułują wyraźnie co jest zgodne z ich upodobaniami, a co nie, nawet wtedy, gdy nie potrafią jeszcze mówić. Dlatego warto ich zainteresowania przełożyć na aranżację ich pokoju, żeby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dziecięcy tak jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w określonym stylu. Dobór mebli dla dziecka poparty jest głównie wygodą i użytecznością, jednak warto żeby były one również wkomponowane do planowanej aranżacji. Najbezpieczniej jest zdecydować się na meble z drewna, które świetnie dopasują się do każdego wystroju. Meble z płyty mdf są odpowiednie raczej do pokoju nastolatka, zwłaszcza jeśli są nabłyszczane i laminowane, nie będą funkcjonalne w pokoju mniejszych dzieci, ponieważ w sytuacji ich zastosowania musiałyby być ciągle czyszczone z odbitych dłoni. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc stosuje się kombinacji płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do urządzenia pokoju w określonym stylu dla mniejszych dzieci, można wybrać również łóżka w różnych kształtach, np. takie imitujące pojazd wyścigowy albo łódź albo dla dziewczynek przypominające karetę. Do małego pokoju rodzeństwa dobrze wybrać łóżko piętrowe. O takim łóżku marzy niejedno dziecko. Szeroki wybór barw i odmian surowców pomoże dopasować je do każdej aranżacji. Szafa przesuwna to dobre rozwiązanie zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i starszego. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być wykonana również z wybraną grafiką lub klasyczną drewnianą.

Aranżacja pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla amatorów podróży, można zaaranżować pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego częścią może być ster zamocowany do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której młodzi odkrywcy zaznaczać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Rzecz jasna nie można zapomnieć o podłodze, która imitować będzie fale oceanu. Mogą się na nim znajdować wodne zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można przykleić postaci piratów z filmów rysunkowych. Częścią pirackiego pokoju obowiązkowo musi być kufer na pirackie kosztowności, czyli wszystkie wartościowe zabawki malucha.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej wielbicielki mody. Jeżeli dziewczynka lubi przebierać się przed lustrem można zamocować takie na całą ścianę, w którym będzie mogła przyglądać się sobie, przebierając się w kolejne sukienki. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodatki można dobrać w dowolnych kolorach, nie tylko w różu. Ładnie komponować się będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.