11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Dzieci dają mnóstwo szczęścia, sprawiają że dom tętni życiem, a życie rodziny jest nieustającą przygodą. Każdy dom musi być właściwie przygotowany na dzieci, musi być dla nich bezpieczny, ale też zorganizować im miejsce do spania, zabawy i odpoczynku. Bardzo istotnym miejscem dla każdego malucha, jest jego pokój. Taki pokój potrzebują już najmniejsze dzieci, od pierwszych dni życia. Każde dziecko powinno mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeżeli w pierwszych miesiącach rodzice wolą mieć maluszka przy sobie, to odrębny pokoik można już dla niego zrobić i przebywać tam z nim w trakcie dnia. Im szybciej dziecko przyzwyczai się do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dla dziecka jest specyficznym miejscem, powinien być przytulny i ładnie urządzony. Powinno w nim być mnóstwo barw, bo szczególnie dla niemowlaków, stymulacja barwami jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju. Pokój dziecięcy żeby był funkcjonalny i praktyczny, powinien być wyposażony we właściwe meble. Wszystkie elementy wyposażenia do pokoju dla dzieci, muszą mieć właściwe atesty. Powinny być wyprodukowane z bezpiecznych i ekologicznych materiałów, bo maluchy w szczególności te najmłodsze mają tendencję do wkładania rozmaitych rzeczy do jamy ustnej. Nie może więc być dla nich szkodliwe, kiedy poliżą łóżeczko, czy będą chciały spróbować szafki. Bardzo ważnym zagadnieniem jest także solidność mebli w pokoju dziecięcym i ich stabilność. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w pokoju, przydałoby się każdy element wyposażenia przytwierdzić dodatkowo do ściany. Dzięki temu można uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy czy łóżka na malucha. Jednym z najistotniejszych mebli dla najmłodszych dzieci, jest łóżeczko. Ten mebel ma zapewnić maluszkowi zdrowy i spokojny sen, być miejscem w którym będzie mogło zregenerować siły. Łóżeczko w pokoju niemowlęcym, musi być dopasowane do reszty mebli. Z tego powodu najbardziej opłaca się kupić maluchowi gotowy komplet, w którym będzie łóżko odpowiednie do wieku malucha, szafa i komoda na ciuszki i pieluszki, komoda kąpielowa a także przewijak. Meble do pokoju dziecięcego są słodkie. Zwykle ozdobione są postaciami z bajek, barwnymi ilustracjami i grafikami. Wykonane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dla dzieci jest miły i słodki.
W pokoju dla dzieci nie może też zabraknąć właściwego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jaskrawego a także rozmaitych, dziecięcych akcesoriów. Do nich należą akcesoria kąpielowe i pielęgnacyjne, zabawki, wygodne fotele, w których będzie można malucha karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można puszczać maluchowi kołysanki. To jak zaaranżuje się pokój dla dziecka, zależy w głównej mierze od opiekunów. W inny sposób aranżuje się się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla wspólny dla dwójki dzieci. Należy też wziąć pod uwagę wiek dziecka, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka musi być zaaranżowany z sercem, dlatego każdy element wyposażenia ma być starannie zaplanowana. Dobrze jest spożytkować na to sporo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak żeby maluch czuł się cudownie w takim otoczeniu, aby było spokojne i szczęśliwe. Sprawi to, że i rodzice będą mogli się spokojnie cieszyć rodzicielstwem i nowym życiem w większym gronie.