11 Mar Brak komentarzy admin Staszów , ,

Wakacyjny wyjazd kojarzy się nam z beztroską i totalnym odpoczynkiem. Mając w planach jednak wyjazd z niemowlakiem i będąc początkującym rodzicem musimy spodziewać się niemal wszystkiego. Z tego też powodu dobrze jest zawczasu przygotować się na ten moment. Na początku trzeba wiedzieć o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze zdecydujmy się na wakacje z maluchem gdy skończy co najmniej 3-4 miesiące. Urlop z młodszym dzieckiem może być zbyt uciążliwy. Bardzo istotny jest także czas urlopu. Niemowlaki nie tolerują upałów. Szczytowe terminy nas w związku z tym nie powinny interesować. Najlepiej wybierać totalny początek lub koniec wakacji. Możemy też na bieżąco monitorować pogodę o ile od ręki możemy dostać wolne w pracy. Poza tym nic więcej nie uda się nam raczej zaplanować. Nie ma sensu myśleć o tym, że wtedy i wtedy będziemy leżeć na piasku do tej godziny, a później pozwiedzamy dane miejsce. Z niemowlakiem tak wakacje nie wyglądają. Wszystko układamy praktycznie pod niego. Pamiętajmy jednak o sobie i możliwości wypoczęcia. Zacznijmy od tego, że jeśli jest to nasza pierwsza podróż z maluchem to nie wybieramy zbyt odległych tras. Najlepiej gdyby podróż do celu podróży zajmował nie więcej niż 2-3 godziny. Jeśli jednak decydujemy się na dłuższą drogę nie zapominajmy, by robić częstsze przystanki. Nawet co godzinę. W tym czasie niemowlaki należy wyjąć z fotelika, nakarmić je i zrobić wszystko co niezbędne, aby przebyć spokojnie kolejną godzinę. Podczas podróży warto puścić maluszkowi jego ukochane melodie czy filmik, które pomogą mu się wyciszyć. Jeśli w samochodzie są co najmniej dwie dorosłe osoby dobrze, aby jedna z nich była obok dziecka i w każdej chwili mogła go uspokoić czy podać przynajmniej smoczek. Oprócz planowania całej drogi niemalże minuta po minucie warto także wcześniej ustalić co zabierzemy ze sobą w podróż. Niestety z pewnością większości potrzebnych akcesoriów zostawimy w domu. Musimy zabrać zatem te najpotrzebniejsze. Warto zapisać je sobie na kartce, żeby później o niczym nie zapomnieć. Należy zabrać głównie to czego używamy każdego dnia – ciuszki, zabawki, ale oprócz tego warto zabrać książeczkę zdrowia naszego maluszka. Nasza apteczka powinna być wzbogacona o leki dla niemowlaka – leki na biegunkę czy czopki przeciwbólowe i wiele innych, które mogą nam się przydać w tym czasie. Liczymy się z tym, że dla opiekunów dziecka może być to duże wyzwanie. A tym bardziej jeśli jest to ich pierwsza pociecha. Jednakże każdy następny wypad będzie już pod tym względem prostszy. Absolutnie nie zrażajmy się natłokiem pakowania. Wyjazdy z malutkim dzieckiem mogą obfitować w wiele cudownych wspomnień, które będą z nami na długi czas. Dlatego na pierwszy raz nie jedzmy na drugi kraniec świata. Starajmy się sobie dozować te wojaże i na samym początku wybierzmy miejsce urlopu możliwie gdzieś blisko. Z każdym rokiem będzie coraz łatwiej. Będziemy posiadać już w tej dziedzinie doświadczenie, które pomoże nam w pakowaniu i planowaniu całego wyjazdu. Malutkie dzieci najczęściej bardzo lubią, gdy dookoła nich krajobraz zmienia się co chwilę. A jak wiadomo na plaży o to łatwo. Do tego dochodzi piasek i możliwość wielu interesujących zabaw z maluchem.